ДП "Національні інформаційні системи"

Телефон підтримки (call-центр): 0-800-508-584

ДрукуватиСпростування інформації!

Останнім часом деякі інтернет - видання поширюють повідомлення, що нібито за інформацією, яку надано Державним підприємством «Національні інформаційні системи» (далі – Підприємство, ДП «НАІС») DDoS – атаки 12 та 13 липня 2016 року на Акредитований центр сертифікації ключів органів юстиції України (далі – Центр), призвели до вибіркового видалення записів з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Наголошуємо, що ця інформація не відповідає дійсності, оскільки ДП «НАІС» такої інформації не надавалось, жодного запиту на отримання подібної інформації на адресу ДП «НАІС» не надходило.

12.07.2016 та 13.07.2016 дійсно мали місце тимчасові ускладнення доступу користувачів до електронних сервісів Центру внаслідок комп’ютерної розподіленої атаки типу «відмова в обслуговуванні» (DDоS) на Центр, про що було розміщене відповідне повідомлення на офіційному сайті Підприємства за посиланням: http://nais.gov.ua/document/226. Оскільки для автентифікації при доступі до реєстрів використовуються сервіси електронного цифрового підпису (ЕЦП) акредитованих центрів сертифікації ключів, зокрема Центру, зазначені атаки могли також призвести до ускладнення доступу до реєстрів.

ДП «НАІС» було вжито вичерпних заходів, як технічного так і організаційного характеру для усунення наслідків атаки. З 14.07.2016 Центр працює в штатному режимі.

Сама по собі DDoS - атака не тягне втрату даних, тому що вона припускає тільки збій і блокування доступу до тих або інших інформаційних ресурсів усіх зацікавлених користувачів. При цьому, в наслідок виключно DDoS-атаки, будь-які дії з інформацією в Центрі та реєстрах, чи отримання інформації з мережі, є неможливим.