ДП "Національні інформаційні системи"

Телефон підтримки (call-центр): 0-800-508-584

ДрукуватиВ ДП «НАІС» обговорили перспективи визнання українських та іноземних електронних цифрових підписів

5 жовтня 2016 року в державному підприємстві «Національні інформаційні системи» відбулася робоча зустріч з представниками  державного підприємства «Центр Регістрів» (Литовська республіка).

Головна увага під час наради була приділена розвитку електронного документообігу в Україні, електронному підпису, технічним вимогам центру сертифікації ключів, безпеці при електронному документообігу тощо.

Представники литовської делегації висловили бажання поділитися досвідом впровадження електронних підписів в Україні.

«Ми були б раді допомогти вам в цій сфері», - акцентував Сауліус Кведаравічюс, представник «Центру Регістрів».

Окрім того, литовські спеціалісти розповіли про схеми електронної ідентифікації, впровадження Mobile ID, що дуже зацікавило українську сторону.

Сауліус Кведаравічюс звернув увагу на необхідності використання стандартів ЄС у сфері довірчих послуг, а також обов’язковості застосування механізмів з оцінки відповідності для підтвердження кваліфікації провайдерів електронних довірчіх послуг.

Литовський експерт зазначив про існування ініціативи з взаємного визнання форматів електронних документів серед країн балтійського регіону та запросив Україну приєднатися до неї.

Як наголосив генеральний директор ДП «Національні інформаційні системи» Станіслав Лур’є: «Ми хочемо досягти інтероперабельності з Європейським союзом, визнання електронних довірчих послуг, взаємного визнання електронного цифрового підпису».

Варто зазначити, що 23 липня 2014 року прийнято Регламент (ЄС) № 910/2014 Європейського Парламенту та Ради про електронну ідентифікацію та довірчі послуги для електронних транзакцій в межах внутрішнього ринку.

В Україні з метою реформування законодавства у сфері електронного цифрового підпису з урахуванням досвіду Європейського Союзу в першому читанні було прийнято законопроект «Про електронні довірчі послуги», розроблений Міністерством юстиції України, Адміністрацією Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України.

 Зазначене сприятиме активному розвитку транскордонного співробітництва та інтеграції України у світовий електронний інформаційний простір.