ДП "Національні інформаційні системи"

Телефон підтримки (call-центр): 0-800-508-584

ДрукуватиВсесвітній день охорони праці

За оцінками Міжнародної організації праці, кожного року в світі відбувається понад 270 млн. нещасних випадків на виробництві. Щодня в результаті нещасних випадків та захворюваності на виробництві помирає близько 5000 осіб, в рік - від 2 до 2,3 млн. осіб.

З метою запобігання нещасних випадків на виробництві розробляють цілі інженерні системи з техніки безпеки. З урахуванням специфіки того чи іншого робочого процесу розробляються відповідні інструкції, приписи, правила з техніки безпеки, проводиться систематичний інструктаж працівників тощо.

Однак не варто забувати і про так званий "людський фактор". Статистика чітко показує, що найчастіше випадки травматизму на виробництві відбуваються саме тоді, коли знижується увага працівника. Як правило, це відбувається наприкінці робочого дня, в кінці робочого тижня. На жаль, через недбале ставлення працівників до правил техніки безпеки, такі правила часто пишуться ціною здоров’я та життя працівників.

Для того, щоб привернути увагу світової громадськості до масштабів проблеми, Міжнародна організація праці оголосила 28 квітня Всесвітнім днем охорони праці. Вперше його почали відзначати у 2003 році.

Сама ідея проведення Всесвітнього дня охорони праці бере початок від Дня пам’яті загиблих працівників, уперше проведеного американськими та канадськими трудящими в 1989 році в пам’ять про працівників, які загинули та отримали травму на виробництві.

У цей день більш ніж в ста країнах світу проводяться заходи, спрямовані на привернення уваги громадськості до невирішених проблем охорони праці. Створення та просування культури охорони праці може сприяти зниженню рівня щорічної смертності на робочому місці.

В Україні ж цей День отримав назву «День охорони праці» і відзначається відповідно до Указу Президента України № 685/2006 від 18 серпня 2006 року щорічно 28 квітня.

 

Будьте пильні та дотримуйтесь правил з техніки безпеки!

Звернення Організаційного комітету з підготовки та проведення у 2017 році заходів з нагоди Дня охорони праці в Україні