ДП "Національні інформаційні системи"

Телефон підтримки (call-центр): 0-800-508-584

ДрукуватиСьогодні відбулась прес-конференція присвячена роботі реєстрів Міністерства юстиції України

Сьогодні, 17 липня, в прес-центрі ЛігаБізнесІнформ відбулась прес-конференція, присвячена роботі реєстрів Міністерства юстиції України.

Генеральний директор державного підприємства «Національні інформаційні системи» Станіслав Лур’є розповів про надійний захист реєстрів Мін’юсту, зокрема під час вірусної атаки Petya.A.

«Державне підприємство постійно реалізує заходи, спрямовані на підвищення безпеки функціонування інформаційної системи реєстрів», - повідомив він.

За словами Станіслава Лур’є, комплексна система захисту інформації передбачає наступне:

  • доступ користувачів до інформації Реєстрів з використанням двохфакторної авторизації (логін, пароль, посилений сертифікат відкритого ключа електронного цифрового підпису (ЕЦП);
  • передача інформації Реєстрів каналами зв’язку з використанням засобів криптографічного захисту інформації;
  • виключне використання для здійснення реєстраційних дій в Реєстрах захищених носіїв особистих ключів ЕЦП (які мають вбудовані апаратно-програмні засоби, що забезпечують захист записаних на нього даних від несанкціонованого доступу, від безпосереднього ознайомлення із значенням параметрів особистих ключів та їх копіювання).

«Щодо реагування на інцидент, пов'язаний із масованою вірусною атакою на інформаційні ресурси держави, слід зазначити, що технічним персоналом в оперативному порядку було вжито організаційні та технічні заходи, направлені  на унеможливлення проникнення зловмисного коду, здійснено профілактичні та превентивні дії з урахуванням усіх рекомендацій компетентних державних органів та представників бізнесу сфери захисту інформації.

Інформаційна система Єдиних та Державних реєстрів Міністерства юстиції України від кібератак не постраждала», - додав він.