ДП "Національні інформаційні системи"

Телефон підтримки (call-центр): 0-800-508-584

ДрукуватиРекомендації приватним виконавцям щодо порядку отримання доступу до Єдиних та Державних реєстрів

Пам’ятка (рекомендації) приватним виконавцям щодо порядку отримання доступу до Автоматизованої системи виконавчого провадження та Єдиних та Державних реєстрів Міністерства юстиції України, необхідних для здійснення діяльності приватного виконавця

 

Для отримання доступу до Автоматизованої системи виконавчого провадження та інших Єдиних та Державних реєстрів Міністерства юстиції України (далі разом – Системи), право доступу до яких визначено законодавством, необхідно наступне:

 1. Інформація про приватного виконавця та його помічника (за наявності) повинна бути внесена до Єдиного реєстру приватних виконавців України.
 2. Приватному виконавцю необхідно подати до ДП «НАІС» або його регіональної філії (згідно виконавчого округу, на території якого приватний виконавець буде здійснювати діяльність) належним чином заповнену Заяву про приєднання до Договору про надання послуг приватним виконавцям, розміщену, як додаток до договору на офіційному веб-сайті Підприємства за адресою http://nais.gov.ua у рубриці «Форми договорів», блок «Приватні виконавці».

У разі необхідності отримання доступу помічнику приватного виконавця - подати Замовлення для надання йому ідентифікаторів доступу до Систем (розміщується там же, як додаток до договору).

 1. Здійснити оплату за надання Підприємством інформаційно-консультативних послуг з навчання роботі з Системами, необхідними для здійснення діяльності приватного виконавця.
 2. Пройти навчання в ДП «НАІС» або його регіональних філіях для отримання теоретичних знань та набуття практичних навичок роботи з Системами:
 • для приватного виконавця – Автоматизована система виконавчого провадження, Державний реєстр речових прав на нерухоме майно та Державний реєстр обтяжень рухомого майна;
 • для помічника приватного виконавця – Автоматизована система виконавчого провадження (в частині реєстрації вхідної та вихідної кореспонденції, у тому числі виконавчих документів).

Норма часу навчання становить:

 • для приватних виконавців – 27 академічних годин;
 • для помічників приватних виконавців – 4,5 академічні години.
 1. Після проходження навчання приватний виконавець та/або його помічник (за наявності) отримують ідентифікатори доступу (логін та пароль) до Систем.
 2. Приватний виконавець та його помічник самостійно здійснюють заходи з отримання послуг електронного цифрового підпису в Акредитованому центрі сертифікації ключів (далі - АЦСК), зокрема, в АЦСК органів юстиції України (перелік пунктів обслуговування міститься за адресою https://ca.informjust.ua/contacts).
 3. Приватний виконавець та його помічних здійснюють доступ до Систем виключно з використанням захищених носіїв особистих ключів (постанова Кабінету Міністрів України від 28.10.2004 № 1452).

Перелік захищених носіїв особистих ключів, сумісних з Єдиними та Державними реєстрами Міністерства юстиції України, розміщується на офіційному сайті ДП «НАІС» за посиланням http://nais.gov.ua/znki.

 1. Після отримання ідентифікаторів доступу до Систем (логіну та паролю) та засобу електронного цифрового підпису, приватному виконавцю на комп’ютерному робочому місці встановлюється програмне забезпечення Державного реєстру обтяжень рухомого майна, а вхід до Автоматизованої системи виконавчого провадження та Державного реєстру речових прав на нерухоме майно приватний виконавець здійснює за посиланням https://asvp.minjust.gov.ua.

Помічник приватного виконавця здійснює вхід до Автоматизованої системи виконавчого провадження за аналогічним посиланням: https://asvp.minjust.gov.ua.

 1. Для роботи з Системами необхідно здійснити авторизацію для чого, під час першого входу потрібно проставити відмітку «Режим реєстрації».

ДП «НАІС» надає весь комплекс послуг, необхідних для забезпечення можливості роботи з Системами приватних виконавців та їх помічників, а саме: проведення навчання по роботі з Системами, надання доступу до них, надання послуг з отримання електронного цифрового підпису на захищених носіях, а також подальше технічне і технологічне супроводження роботи з Системами приватних виконавців та їх помічників.

        Такий комплекс послуг  приватний виконавець та його помічник можуть отримати в будь-якій регіональній філії ДП «НАІС» або на Головному підприємстві. Адреси регіональних філій ДП «НАІС» розміщуються за посиланням:

http://www.nais.gov.ua/section/about_filials