ДП «НАІС» підготувало ЄДР для бета-тестування автореєстрації ФОП

Державне підприємство «Національні інформаційні системи» оновило програмне забезпечення Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (далі – ЄДР). Оновленням ЄДР підготовлений для бета-тестування автоматичної реєстрації ФОП через портал Дія.

Презентація послуги «Автоматична реєстрація ФОП» запланована на 17 травня 2021 року на Diia Summit.

«Сьогодні реєстратори в процесі онлайн-реєстрації ФОП виконують суто технічну функцію - перевіряють достатність надісланої інформації, переносять її в ЄДР та реєструють ФОП. Враховуючи, що онлайн-заявки надаються через портал Дія, наявність необхідної інформації буде перевірятись засобами програмного забезпечення ще на етапі заповнення заявки, - зазначив генеральний директор ДП «НАІС» Олексій Бережний. — Таким чином, реалізація в ЄДР автоматичної реєстрації ФОП зніме частину навантаження з реєстраторів (близько 450 реєстрацій в Україні здійснюється щодня) та пришвидшить отримання послуги громадянами». У 2020 році реєстрація ФОП в середньому займала більше 4 годин від подачі онлайн-заявки до самої реєстраційної дії.

Нагадаємо, останнім оновленням ДП «НАІС» також впровадило додаткову нову версію прикладного програмного інтерфейсу ЄДР (АРІ ЄДР), який забезпечує отримання більш розширеного переліку інформації.

ІНШІ НОВИНИ