ДП «НАІС» вимагає від Нотаріальної палати України спростування публікації

Щодо публікації «Реєстрація речових прав під загрозою: НПУ закликає Мін’юст відновити нотаріусам доступ до АРМ «Державний реєстр речових прав: Реєстрація (Desktop)» на офіційному сайті Нотаріальної палати України (НПУ) – https://npu.org.ua/news/reyestraciya-rechovix-prav-pid-zagrozoyu/».

Дійсно, 04.06.2019 ДП «НАІС» припинено підтримку застарілої версії програмного забезпечення ДРРП (далі – застаріла версія ПЗ ДРРП), що спричинено багатьма факторами, відомості про які зовсім не висвітлені, не повні або перекручені у публікації, у зв’язку із чим інформація у ній є недостовірною, шкодить діловій репутації ДП «НАІС» та Мін’юсту і підлягає спростуванню.

Кількість виконаних приватними нотаріусами реєстраційних дій під час підтримки застарілого ПЗ ДРРП та після припинення такої підтримки змінилася лише на, приблизно, 6%, що лежить в межах нормальних добових змін кількості таких дій.

Усі суб’єкти державної реєстрації (майже 8000 реєстраторів, що не є нотаріусами) від початку своєї діяльності (2+ роки) працюють лише з сучасним ПЗ ДРРП.

Усі нотаріуси (майже 6500) також обов’язково використовують сучасне ПЗ ДРРП для проведення реєстрацій прав на нерухомість вже протягом близько 2 років.

Кількість звернень до ДП «НАІС» з питання припинення підтримки застарілого ПЗ ДРРП станом на 07.06.19 – близько 20 нотаріусів (0,36% від кількості приватних нотаріусів, або 0,14% від загальної кількості реєстраторів прав на нерухоме майно).

За ініціативи ДП «НАІС» протягом 2017 року проведено ряд зустрічей з президентом та представниками НПУ, в ході яких ними визначено перелік питань, вирішення яких дозволить припинити використання застарілого ПЗ ДРРП нотаріусами. Протягом 2018 року усі зауваження (які не суперечили одне одному та чинному законодавству України) були усунуті, у сучасному ПЗ ДРРП реалізовано:

-   групове копіювання структурованих об’єктів, що значно прискорює проведення реєстраційної дії;

-   «підтягування» всієї внесеної до заяви інформації під час вчинення реєстраційних дій;

-   пошуки є достовірними та були значно оптимізовані;

-   функціонал сканування є значно прогресивнішим, ніж у застарілому ПЗ ДРРП, і дозволяє, на відміну від нього, додавати файли відсканованих документів у декількох форматах, зокрема – багатосторінкових, що значно прискорює проведення реєстраційної дії.

Необхідність припинення підтримки застарілого ПЗ ДРРП викликана, зокрема:

-   неможливістю приведення сучасного ПЗ ДРРП у відповідність до вимог чинного законодавства через технічні перешкоди у зв'язку із функціонуванням застарілого ПЗ ДРРД;

-   неможливістю перегляду за допомогою застарілого ПЗ ДРРП документів, що були сформовані, завантажені/відскановані та отримані шляхом обміну із інформаційними системами державних органів (з метою спрощення реєстрації, скасування необхідності отримання заявниками документів в інших органах та виключають можливість зловживань та допущення помилок реєстраторами) у сучасному ПЗ ДРРП, що не дозволяє належним чином провести державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно.

Кількість доопрацювань сучасного ПЗ ДРРП, які впливають на зниження ризиків рейдерства, зокрема – на виконання Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення державної реєстрації прав на нерухоме майно та захисту прав власності» (так званий «Антирейдерський Закон»), значно вищі та неспівставні за якісними параметрами з потребою інсталювати застосунок на робоче місце.

Продовження використання застарілого ПЗ ДРРП могло призвести у подальшому до порушення права власності, оскільки таке програмне забезпечення вже фактично не відповідало вимогам чинного законодавства.

ДП «НАІС» висловлює стурбованість розміщенням публікації з такою кількістю недостовірної, викривленої інформації, що може свідчити про прямі наміри щодо введення в оману широкого загалу громадян шляхом створення недостовірних інформаційних приводів, поширення недостовірних даних через засоби масової інформації, або навіть організацію штучного саботування виконання важливих державних функцій у власних деструктивних цілях щодо нанесення шкоди діловій репутації ДП «НАІС» та Мін’юсту та/або достатній рівень некомпетентності осіб, причетних до її підготовки і публікації, що на думку ДП «НАІС» значно шкодить іміджу поважної професії нотаріуса та діловій репутації Нотаріальної палати України.

Нижче публікуємо лист, який був надісланий до НПУ з вимогою опублікувати спростування поширених у статті відомостей.

 

ІНШІ НОВИНИ