Підписано Меморандум про розбудову механізму перевірки інформації про кінцевих бенефіціарних власників

18 липня 2019 року був підписаний Меморандум про співпрацю у розбудові механізму перевірки інформації про кінцевих бенефіціарних власників в рамках Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд».

 

Церемонію підписання Меморандуму відкривала перша заступниця  Міністра юстиції України Олена Сукманова, яка привітала присутніх та подякувала за плідну співпрацю упродовж двох років спільної роботи, в рамках Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд».

 «Ми сьогодні підписуємо Меморандум, який визначив подальші конкретні кроки, таку собі «дорожню карту» по створенню Концепції механізму проведення перевірки достовірності інформації про кінцевих бенефіціарних власників», - зазначила Олена Сукманова.

Даний Меморандум окреслює основні напрями співпраці між сторонами, які  мають на меті створити та забезпечити подальшу розбудову механізму перевірки інформації про кінцевих бенефіціарних власників в Україні. Це важливий крок направлений на протидію корупції, відмиванню коштів, шахрайству, ухиленню від сплати податків та іншим злочинам, що пов’язані з «фіктивною діяльністю компаній».

Меморандум про співпрацю підписано між Міністерством юстиції України, державним підприємством «Національні інформаційні системи», Міністерством фінансів України, Державною службою фінансового моніторингу України, Державною фіскальною службою України, Національним банком України, Національним агентством України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, Державним агентством з питань електронного урядування України, громадською організацією «Разом проти корупції», громадською організацією «Трансперенсі Інтернешнл Україна», громадською організацією «Центр протидії корупції», проєктом «Консультаційний фонд підтримки асоціації України-ЄС», Міжнародним фондом «Відродження» та проєктом ЄС Pravo.Justice.

Від державного підприємства «Національні інформаційні системи» Меморандум про співпрацю підписав генеральний директор ДП «НАІС» Станіслав Лур’є.

В ході церемонії менеджерка проекту урядово-громадської ініціативи «Разом проти корупції» Олеся Архипська зауважила, що Україна одна із перших країн, яка відкрила інформацію про бенефіціарних власників. За її словами, завдяки громадській організації  «Трансперенсі Інтернешнл Україна» спільно із Міністерством юстиції України та державним підприємством «Національні інформаційні системи» ми приєдналися до Глобального реєстру бенефіціарних власників.

«Україна має бути лідером в потужному антикорупційному заході – відкриття інформації про  кінцевих бенефіціарних власників», – зауважила Олеся Архипська.

Наприкінці церемонії, заступниця виконавчого директора Міжнародного фонду «Відродження» Інна Підлуська наголосила, що утвердження в Україні суспільства, для якого пріоритетом є прозорість та підзвітність, є надзвичайно важливою справою  і залишається серед наших стратегічних пріоритетів.

Більше фото за посиланням в фотогалереї: https://nais.gov.ua/galleries/memorandum-pro-rozbudovu-mehanizmu-perevirki-informatsii-pro-kintsevih-benefitsiarnih-vlasnikiv

ІНШІ НОВИНИ