Підписано Партнерську угоду щодо отримання технічної допомоги «Пілотна програма OpenOwnership»

Міністр юстиції Павло Петренко, генеральний директор ДП «Національні інформаційні системи» Станіслав Лур’є та заступник Голови Керівної групи OpenOwnership Маделін МакКерролл підписали Партнерську угоду щодо отримання технічної допомоги «Пілотна програма OpenOwnership» з метою реалізації проекту передачі даних про кінцевих бенефіціарів українських компаній до Глобального реєстру бенефіціарних власників (реєстр OpenOwnership).

В світі зростає усвідомленість, що транспарентність бенефіціарних власників є найважливішим засобом запобігання та боротьби  з корупцією та іншими незаконними фінансовими потоками. Сьогодні це глобальна проблема. Усвідомлюючи це, виникає необхідність вживати глобальні заходи направлені на усунення таємничості, що створює безпечне середовище для корупції.

У межах підписаної «Пілотної програми OpenOwnership», передбачається, що консорціумом OpenOwnership надасть допомогу українській стороні для подальшого технічного вдосконалення Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань України.

Співробітництво буде здійснюватися, зокрема, у напрямку передачі даних про реальних власників компаній до Глобального реєстру бенефіціарних власників, підготовки необхідної законодавчої бази, перегляд та оновлення законодавства з метою підвищення рівня відповідальності сучасним вимогам прозорості інформації про кінцевих бенефіціарних власників. Також незабаром буде укладено протокол обміну даними між консорціумом OpenOwnership та ДП «НАІС».  

Передбачається, що інформація, яка вноситься до реєстру бізнесу буде деталізована, юридичних осіб зобов’яжуть на законодавчому рівні подавати відомості про спосіб впливу та розмір частки статутного капіталу або відсоток права голосу бенефіціарів тощо.

 

ІНШІ НОВИНИ