Припинення використання послуги Мobile ID під час ведення реєстрів

Повідомляємо, що з 01.11.2021 ПРАТ Київстар у повному обсязі припинив надання  послуги Мobile ID.

Вказана послуга могла використовуватись раніше користувачами - особами, що здійснюють реєстраційні дії у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, Автоматизованій системі виконавчого провадження для підписання рішення.

У той же час, нагадуємо, що ДП «НАІС» на виконання вимог законодавства та з метою посилення контролю доступу до реєстрів, зменшення ризику вчинення несанкціонованих дій у них, запроваджена додаткова ідентифікація користувачів з використанням одноразового паролю.

Додатковий метод ідентифікації користувача являє собою підтвердження вчинення користувачем реєстраційної дії за допомогою засобу додаткової ідентифікації з використанням одноразового пароля. Цей функціонал подібний до використання одноразового паролю в банківських системах, але більш захищений, так як відсутня необхідність пересилання паролю.

Для підключення до  послуги додаткової ідентифікації користувачі мають звернутися до працівників відповідних регіональних філій ДП «НАІС» з відповідною заявою. 

 

Ідентифікація за допомогою одноразового паролю

Для підключення функції додаткової ідентифікації необхідні:

Смартфон або планшет, SIM карта будь-якого мобільного оператора

Алгоритм підключення функції додаткової ідентифікації:

1. Користувач завантажує додаток, за допомогою якого буде відбуватися додаткова ідентифікація за посиланнями:

-  Google Play:  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.authenticator2

-  App Store: https://apps.apple.com/ru/app/google-authenticator/id388497605

* співробітник регіональної філії ДП «НАІС» може надати допомогу по встановленню додатка.

2. Звертається до філії ДП «НАІС» із заявою (зразок додається);

3. Отримує у співробітника регіональної філії ДП «НАІС» QR-код для сканування за допомогою попередньо завантаженого додатка.

!!! Роздрукований QR-код підлягає обов’язковому знищенню

4. Проставлення в розписці користувача в полі «Додаткові відомості» відмітки про застосування даного методу додаткової ідентифікації (QR-код) з обов’язковим зазначенням дати та підпису користувача (в день отримання QR-коду).

 

Дії у разі втрати

У разі втрати (загубили, вкрали тощо) смартфону/планшету, на якому було встановлено додаток, за допомогою якого відбувається додаткова ідентифікація, необхідно звернутися до працівників відповідних регіональних філій ДП «НАІС» із заявою про підключення до послуги додаткової ідентифікації за допомогою одноразового паролю.

Системою буде згенеровано новий QR-код для сканування за допомогою попередньо завантаженого на новий планшет/телефон додатка.

 

ІНШІ НОВИНИ