Систему Mobile ID запустили у промислову експлуатацію

20 грудня 2018 року генеральний директор державного підприємства «Національні інформаційні системи» Станіслав Лур’є та директор з розвитку бізнесу на корпоративному ринку ПрАТ «Київстар» Євген Кражан підписали договір, яким запустили у промислову експлуатацію послугу мобільної ідентифікації та електронного підпису (Mobile ID) на всій території України.

Mobile ID – це електронний підпис у мобільному телефоні, що дозволяє підписувати документи онлайн будь-де. Користувачі даної системи зможуть отримати адміністративні та інші види послуг в електронній формі в сучасному та зручному форматі через власні портативні пристрої, які підтримують SIM-картки. При цьому, для створення електронного підпису необхідно використовувати спеціалізовані SIM-картки, які можна буде отримати в мережі точок спільної присутності «Київстар» та кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг АЦСК органів юстиції України.

Система Mobile ID дозволяє за допомогою мобільного телефону провести ідентифікацію особи для доступу до електронних послуг та використовувати кваліфікований електронний підпис в системах електронного документообігу.

Запуск проекту Mobile ID в Україні – це результат планомірної та багатосторонньої праці фахівців права, телекомунікацій, суб’єктів надання адміністративних послуг та ліцензіатів у галузі захисту інформації.

Сама ідея запуску системи мобільної ідентифікації та електронного підпису виникла ще у 2015 році під час розробки документів сфери електронного урядування стратегічного рівня. В той же час Міністерством юстиції України було розроблено проект Закону України «Про електронні довірчі послуги». У грудні 2016 року протокольним рішенням Уряду було поставлено завдання ключовим органам виконавчої влади у сфері розвитку цифрових технологій щодо старту проекту Mobile ID.

Протягом року, в рамках пілотного проекту Mobile ID, ДП «НАІС» та Київстар відпрацьовували організаційні та технічні питання щодо надання послуг електронного підпису на основі платформи Mobile ID та Акредитованого центру сертифікації ключів органів юстиції України, а також інтеграції мобільного електронного підпису із прикладними системами. В результаті співпраці було модернізовано системи захисту інформації  та отримано атестати відповідності вимогам законодавства в галузі захисту інформації. При цьому було створено унікальну систему, підтверджено її працездатність і безпеку обробки інформації за умови управління її складовими різними суб'єктами.

«Роль державного підприємства «Національні інформаційні системи» полягала у технологічній перебудові базової інфраструктури електронного підпису країни із переведенням її на міжнародні стандарти», - зазначив директор Департаменту систем електронного цифрового підпису та електронної ідентифікації ДП «НАІС» Юрій Козлов.

Як зазначив генеральний директор ДП «НАІС» Станіслав Лур’є, продуктивна співпраця ДП «НАІС» та Київстар дозволила нам сьогодні підійти до запуску сервісу Mobile ID на території України.  

Першими підключити Mobile ID зможуть мешканці Києва, Дніпра, Івано-Франківська, Одеси, Харкова, Херсона, Вінниці, Хмельницького, Львова, Житомира та Черкас. Станом на сьогодні вже відкрито 22 точки видачі сертифікатів від АЦСК органів юстиції та SIM-карт Mobile ID у містах України.

За допомогою сервісу Mobile ID можна буде отримати послуги електронних державних сервісів у галузі охорони здоров'я, освіти, фінансового та банківського сектору, корпоративного ринку, онлайн-купівель тощо.

«Система Mobile ID успішно використовується в європейських країнах. Це є дуже популярний інструмент. Система дуже зручна, тому що мобільні телефони мають практично всі громадяни. Нею просто зручно користуватись.

Сьогодні  я хочу привітати Міністерство юстиції України, Агентство електронного Урядування, компанію Київстар, колектив ДП «НАІС», та всіх майбутніх користувачів послуг кваліфікованого електронного підпису на базі платформи Mobile ID», - наголосив Станіслав Лур’є.

Переглянути відео: https://nais.gov.ua/watch/sistemu-mobile-id-zapustili-u-promislovu-ekspluatatsiyu

ІНШІ НОВИНИ