Станіслав Лур’є виступив на круглому столі «Електронний документообіг в органах юстиції та інших державних органах»

23 липня 2019 року відбувся круглий стіл «Електронний документообіг в органах юстиції та інших державних органах».

Захід, який відбувся у Львівській області, організований Проєктом ЄС «Право-Justice».

Серед запрошених до участі у дискусії були представники органів та установ сфери юстиції, національні і європейські експерти, судді. Від державного підприємства «Національні інформаційні системи»: генеральний директор ДП «НАІС» Станіслав Лур’є, заступник генерального директора з питань програмного забезпечення Олексій Чепуренко, заступник директора департаменту – начальник Акредитованого центру сертифікації ключів Департаменту систем електронного цифрового підпису та електронної ідентифікації Дмитро Гук, начальник відділу технічного супроводження баз даних Департаменту технічного супроводження інформаційних  і телекомунікаційних систем Євген Чернишов, провідна інженерка відділу проектування та постановки задач Департаменту розробки інформаційний системи Олена Копосова,  провідний інженер відділу технічного супроводження інформаційних систем Департаменту технічного супроводження інформаційних і телекомунікаційних систем Дмитро Сорокін, провідний інженер відділу технічного супроводження телекомунікаційних систем Департаменту технічного супроводження інформаційних і телекомунікаційних систем Василь Юрченко.

На початку заходу із вітальним словом виступили голова Львівської обласної державної адміністрації Маркіян Мальський та міжнародний експерт по електронній юстиції Проєкту ЄС «Право-Justice» (Естонія) Івар Талло.

До участі у круглому столі долучився і Станіслав Лур’є, який взяв участь у дискусії, присвяченій актуальним питанням цифрової ідентифікації.

Під час заходу присутні активно обговорювали систему електронної взаємодії органів виконавчої влади, специфіку використання різних видів цифрової ідентифікації та існуючі на сьогодні механізми захисту персональних даних. Окрім того, європейські експерти поділилися досвідом цифрової ідентифікації в Естонії та взаємодії з іншими державними органами.

В рамках дискусії, генеральний директор ДП «НАІС» розповів про запроваджену кваліфікованим надавачем електронних довірчих послуг «АЦСК органів юстиції України» спільно із оператором мобільного зв’язку «Київстар», систему електронної ідентифікації та кваліфікованого електронного підпису з використанням ресурсів мереж мобільного зв’язку Mobile ID. Дана система базується на кваліфікованих сертифікатах відкритих ключів від кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг «АЦСК органів юстиції України» за міжнародними стандартами криптографічного захисту.

Також, Станіслав Лур’є продемонстрував присутнім, як за допомогою Mobile ID, використовуючи мобільний телефон, провести електронну  ідентифікацію особи, підписати документ електронним підписом та перевірити його. Генеральний директор ДП «НАІС» зауважив, що для створення електронного підпису необхідно використовувати спеціалізовані SIM-картки, які можна отримати в мережі точок спільної присутності «Київстар» та кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг «АЦСК органів юстиції України». А також, звернув увагу, що систему Mobile ID інтегровано в популярні системи електронного документообігу, які, в тому числі, використовуються органами влади.

Зазначимо, що спільними зусиллями кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг «АЦСК органів юстиції України» та ПрАТ «Київстар» введено в дію 46 відокремлені пункти реєстрації послуг  Mobile ID в 21 місті України.

ІНШІ НОВИНИ