Участь у щорічній конференції «Земля і бідність: управління земельними активами у взаємопов’язаному світі»

Протягом минулого тижня в Вашингтоні відбулася 19-та щорічна конференція «Земля і бідність: управління земельними активами у взаємопов’язаному світі». Конференцію щорічно організовує Світовий банк.

Цього року українська делегація на заході була представлена посадовцями Міністерства юстиції України, Міністерства аграрної політики та продовольства України, Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру. До участі також був запрошений генеральний директор ДП «Національні інформаційні системи» Станіслав Лур’є.

В ході сесії «Земельна політика щодо покращення місцевого урядування та економічної ефективності в Україні» Станіслав Лур’є виступив з доповіддю «Взаємодія Земельного кадастру та Реєстру прав: інституційні виклики та технічні рішення».

Варто зазначити, що в Україні окремо функціонують Державний реєстр речових прав на нерухоме майно (Реєстр прав) та Державний земельний кадастр.  

З 2017 року Реєстр прав взаємодіє з Земельним кадастром за допомогою прикладного програмного інтерфейсу API. Державні реєстратори отримали безпосередній доступ до відомостей кадастру під час проведення реєстрації речових прав на земельні ділянки. 

Розповідаючи про особливості функціонування двох реєстрів, Станіслав Лур’є наголосив, що подібна взаємодіє значно заощаджує час та адміністративні витрати, а також полегшує обмін інформації.

Ознайомитися з презентацією можна за посиланням: LINKING LAND CADASTER AND REGISTRY OF RIGHTS

ВЗАЄМОДІЯ ЗЕМЕЛЬНОГО КАДАСТРУ ТА РЕЄСТРУ ПРАВ (Переклад з англійської)

ІНШІ НОВИНИ