В Одесі запустили Mobile ID

12 вересня 2018 року в місті Одеса генеральний директор державного підприємства «Національні інформаційні системи» Станіслав Лур’є разом з працівниками Акредитованого центру сертифікації ключів (АЦСК) органів юстиції України (що входить до складу ДП «НАІС»), та оператором мобільного зв'язку «Київстар» розгорнули регіональний пункт реєстрації послуг Mobile ID.

В  рамках пілотного проекту з розгортання в Україні системи електронного цифрового підпису (ЕЦП) та електронної ідентифікації з використанням ресурсів мобільних телекомунікаційних мереж (Mobile ID) були здійснені заходи з інтеграції до системи регіонального офісу «Київстар».

Така інтеграція дозволить проводити ідентифікацію підписувачів (користувачів послуг ЕЦП ) в точках присутності мобільного оператора, що розширить географію обслуговування клієнтів АЦСК органів юстиції України.  До кінця поточного року заплановано інтеграцію Mobile ID ще у низці українських міст.

Користувачі системи Mobile ID зможуть отримати адміністративні та інші види послуг в електронній формі в сучасному та зручному форматі через власні портативні пристрої, які підтримують SIM-картки.  При цьому, для створення ЕЦП необхідно використовувати спеціалізовані SIM-картки, які  можна буде отримати в мережі точок спільної присутності «Київстар» та АЦСК органів юстиції України.

У промислову експлуатацію систему Mobile ID  буде запущено після отримання дозвільних документів у сфері криптографічного захисту інформації на технічні засоби, які використовуються в системі, та атестації комплексної системи захисту інформації. Ці заходи планується завершити до кінця поточного року.

ІНШІ НОВИНИ