Відбувся Перший щорічний форум «Виконання рішень національних судів в Україні»

23 листопада 2018 року проекти Ради Європи «Підтримка виконання Україною рішень Європейського суду з прав людини» та «Підтримка впровадженню судової реформи в Україні» спільно з Всеукраїнською громадською організацією «Асоціація правників України» провели Перший щорічний форум «Виконання рішень національних судів в Україні».

Форум було організовано з метою  презентації ключових документів Ради Європи щодо виконання Україною рішень Європейського суду з прав людини  в групі справ «Юрій Миколайович Іванов проти України» та «Бурмич та інші проти України», а також задля створення майданчика для законодавчої, виконавчої та судової гілок влади, громадянського суспільства й міжнародних організацій для обговорення прогресу України в забезпеченні виконання рішень національних судів, ухвалених проти держави.

До участі були запрошені представники законодавчої, виконавчої та судової гілок влади України, громадських та міжнародних організацій, посольств, представники та експерти Ради Європи.

Спікери в рамках заходу обговорили питання спрощення та автоматизацію виконавчого провадження як передумови ефективного виконання судових рішень.

Генеральний  директор ДП «НАІС» Станіслав Лур’є в ході дискусій розповів про особливості автоматизованої системи виконавчого провадження, основною метою та завданням якої є забезпечення збирання, зберігання, обліку, пошуку і узагальнення відомостей про виконавчі провадження, оптимізація ведення виконавчих проваджень, формуванням процесуальних документів, облік депозитних сум, формування Єдиного реєстру боржників та офіційного веб-сайту АСВП.

Одним із механізмів оптимізації роботи виконавців та прискорення процесу ведення виконавчого провадження є впровадження автоматизованих взаємообмінів інформацією з різними органами державної влади.

«Автоматизація дає можливість одразу, після внесення відповідного документа до інформаційної системи 24/7/365 отримувати доступ до нього всім заінтересованим сторонам, які мають право доступу до відповідного документа. Це саме перша, головна перевага від автоматизації цієї взаємодії», - зазначив Станіслав Лур’є.

Серед інших, на заході також виступили Іван Ліщина, заступник Міністра юстиції України - Уповноважений у справах ЄСПЛ, Юлія Зайченко, Генеральний Директор Директорату стратегічного планування та європейської інтеграції Міністерства юстиції України, Довіль Саткаускене, Виконавчий директор Палати приставів Литви, міжнародний експерт проекту ЄС «Право-Justice», Олексій Воробйов, Директор Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України, Ілля Черногоренко, Генеральний Директор Директорату правової політики у сфері судоустрою, судочинства та суміжних правових інститутів Міністерства юстиції України,  Дмитро Дубінко, В.о. Генерального директора державного підприємства «Інформаційні судові системи».

ІНШІ НОВИНИ