Як удосконалити нормативно-правову базу електронних довірчих послуг обговорили в ДП «НАІС»

21 серпня 2019 року представники суб’єктів сфери електронних довірчих послуг  зібралися в державному підприємстві «Національні інформаційні системи» для обговорення питань удосконалення нормативно-правової бази з питань електронних довірчих послуг та електронної ідентифікації.

Серед присутніх: представники державних органів, громадських організацій, кваліфікованих надавачів електронних довірчих послуг, проєкту ЄС «Право-Justice»,  проєкту USAID / UK aid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах» (TAPAS) та інші. Від ДП «НАІС» до участі в обговореннях долучилися: директор Департаменту систем електронного цифрового підпису та електронної ідентифікації Юрій Козлов, заступник директора департаменту – начальник Акредитованого центру сертифікації ключів Департаменту систем електронного цифрового підпису та електронної ідентифікації Дмитро Гук, заступник директора департаменту - начальник відділу супроводження роботи центрального засвідчувального органу Департаменту систем електронного цифрового підпису та електронної ідентифікації Артур Беренок та заступниця начальника відділу супроводження роботи центрального засвідчувального органу Департаменту систем електронного цифрового підпису та електронної ідентифікації Вікторія Лісневська.

Директор Департаменту систем електронного цифрового підпису та електронної ідентифікації Юрій Козлов відкривав захід. В ході виступу він розповів про результати, які було отримано за рік дії Закону України «Про електронні довірчі послуги», основні проблеми у сфері електронних довірчих послуг та першочергові завдання на шляху до  імплементації України в електронний цифровий простір ЄС.

Також, під час обговорень виступив експерт проєкту ЄС «Право-Justice» Тарві Мартнес, який поділився досвідом Естонії щодо розбудови системи електронних довірчих послуг та окреслив головні проблеми, які наразі стримують Україну на шляху до  імплементації в електронний цифровий простір ЄС. Зокрема, Тарві Мартенс розповів, що в Естонії усі особи, які мають ID-картку мають також і електронний ключ, близько 200 000 осіб мають Mobile ID та понад 50% населення є активними користувачами Smart ID.

В процесі дискусії, учасники активно долучалися до обговорень загальних питань у сфері електронних довірчих послуг, зокрема необхідності внесення змін до  Закону України «Про електронні довірчі послуги» щодо етапності використання захищених носіїв особистих ключів, рівнів гарантій електронної ідентифікації.

Наприкінці зустрічі, учасники домовилися про публікацію проекту змін до Закону України «Про електронні довірчі послуги» на офіційному сайті  Громадської організації «Всеукраїнська асоціація «Інформаційна безпека та інформаційні технології» для збору пропозицій та повторного обговорення на Форумі PKI Ukraine 2019, який відбудеться 2-3 жовтня у місті Києві.

Нагадаємо, що у листопаді минулого року був прийнятий Закон України «Про електронні довірчі послуги», який став правовим підґрунтям задля запровадження в Україні сучасних електронних методів ідентифікації особи.

ІНШІ НОВИНИ