Лист Міністерства юстиції України від 07.04.2004 № 47-3/560

МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ

від 07.04.2004 № 47-3/560

Головному управлінню юстиції
Міністерства юстиції в Автономній Республіці Крим,
обласним, Київському та Севастопольському
міським управлінням юстиції

Завідуючим державними нотаріальними конторами,
приватним нотаріусам

У зв'язку з набранням чинності з 01.01.2004 року Цивільним кодексом України від 16.01.2003 № 435-ІV, такі об'єкти, як літальні апарати, космічні об'єкти, повітряні та морські судна віднесені до об'єктів нерухомого майна. В зв'язку з цим виникли проблеми реєстрації заборон цих об'єктів в Єдиному реєстрі заборон відчуження об'єктів нерухомого майна (надалі - Старий реєстр), який був створений у 1997 році і програмне забезпечення якого не передбачало такої реєстрації.

Державне підприємство „Інформаційний центр" Міністерства юстиції України, виконуючи функції адміністратора даного реєстру, розробило новий програмний модуль (далі - Новий реєстр), здатний забезпечити всі вимоги по реєстрації заборон відчуження об'єктів нерухомого майна, передбачених Цивільним кодексом України.

Починаючи з 12 квітня 2004 року державним нотаріальним конторам, а також приватним нотаріусам, що мають відповідні угоди з Адміністратором Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна, ДП „Інформаційний центр" встановить нове прикладне програмне забезпечення Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна (Новий реєстр), в якому реалізована можливість реєстрації заборон та арештів об'єктів нерухомого майна - космічних об'єктів, літальних апаратів, повітряних та морських суден тощо. Крім того, облік використання нотаріусами бланків в Новому реєстрі буде здійснюватись автоматично.

Тому, з зазначеної дати реєстрацію заборон відчуження та арештів об'єктів нерухомого майна необхідно здійснювати в Новому реєстрі.

Старий реєстр буде експлуатуватися тільки для перевірки наявності/відсутності та зняття заборон відчуження та арештів об'єктів нерухомого майна, що виникли раніше. Такий порядок буде тривати до остаточного переносу бази даних Старого реєстру в Новий реєстр, про що буде повідомлено додатково.

Перевірку наявності/відсутності заборон відчуження та арештів об'єктів нерухомого майна необхідно здійснювати у обох реєстрах, при цьому перевірка у Новому реєстрі здійснюється безкоштовно.

Таким чином буде досягнуто виконання вимог Цивільного кодексу України та Інструкції про порядок вчинення нотаріальних дій, затвердженої наказом Міністерства юстиції України від 03.03.2004 року № 20/5, стосовно реєстрації заборон відчуження та арештів об'єктів нерухомого майна.

Міністр О.В. Лавринович