Наказ Міністерства юстиції України від 20.09.2002 № 84/5 “Про надання витягів з Реєстру прав власності на нерухоме майно та оформлення свідоцтв про право власності на нерухоме майно на спеціальних бланках(Наказ втратив чинність згідно з наказом Мін’юсту від 26.03.2010 № 615/5 )

редакція від 25.07.2004

МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ
Н А К А З

20.09.2002 N 84/5

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
20 вересня 2002 р.
за N 773/7061

Про надання витягів з Реєстру прав власності на нерухоме майно та оформлення свідоцтв про право власності на нерухоме майно на спеціальних бланках

Із змінами і доповненнями, внесеними
наказами Міністерства юстиції України
від 23 жовтня 2002 року N 92/5,
від 14 липня 2004 року N 67/5

З метою впорядкування відносин щодо оформлення прав власності на нерухоме майно до повного впровадження електронного Реєстру прав власності на нерухоме майно та часткової зміни пунктів 6 та 9 наказу Міністерства юстиції України від 7 лютого 2002 року N 7/5 "Про затвердження Тимчасового положення про порядок реєстрації прав власності на нерухоме майно" (із змінами та доповненнями), зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 18 лютого 2002 року за N 157/6445, НАКАЗУЮ:

 1. Бюро технічної інвентаризації, які з технологічних або організаційних причин не підключені до 1 жовтня 2002 року до електронного Реєстру прав власності на нерухоме майно (далі - Реєстр прав), здійснюють видачу довідок-характеристик, реєстраційних посвідчень та оформлення свідоцтв про право власності, не використовуючи спеціальні бланки.
 2. Бюро технічної інвентаризації, які підключені до електронного Реєстру прав, здійснюють видачу витягів про реєстрацію прав власності на нерухоме майно, витягів з Реєстру прав та оформлення свідоцтв тільки на спеціальних бланках за зразком, затвердженим наказом Міністерства юстиції України від 20 червня 2002 року N 55/5 "Про затвердження зразків та описів спеціальних бланків для видачі витягів з Реєстру прав власності на нерухоме майно та свідоцтв про право на власність", зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 20 червня 2002 року за N 519/6807.
 3. Установити, що спеціальні бланки для видачі витягів з Реєстру прав власності на нерухоме майно мають право отримувати підприємства технічної інвентаризації, а свідоцтва про право власності на нерухоме майно - підприємства технічної інвентаризації та органи місцевого самоврядування, місцеві державні адміністрації та інші органи (далі - органи влади), що зазначені в пункті 6.1 Тимчасового положення про порядок реєстрації прав власності на нерухоме майно, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 07.02.2002 N 7/5, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 18.02.2002 за N 157/6445 (із змінами та доповненнями).

  (наказ доповнено новим пунктом 3 згідно з наказом
  Міністерства юстиції України від 14.07.2004 р. N 67/5)

 4. Установити, що витрати, пов'язані з організацією виготовлення та постачання бланків, здійснюються за рахунок державного підприємства "Інформаційний центр" Міністерства юстиції України.

  (наказ доповнено новим пунктом 4 згідно з наказом
  Міністерства юстиції України від 14.07.2004 р. N 67/5)

 5. Установити, що порядок постачання, зберігання, обліку та звітності про витрачання спеціальних бланків для видачі витягів з Реєстру прав власності на нерухоме майно та свідоцтв про право власності визначається Положенням про порядок постачання, зберігання, обліку та звітності витрачання спеціальних бланків документів інформаційної системи Міністерства юстиції України.

  (наказ доповнено новим пунктом 5 згідно з наказом
  Міністерства юстиції України від 14.07.2004 р. N 67/5,
  у зв'язку з цим пункти 3 - 7 вважати відповідно пунктами 6 – 10)

 6. Встановити, що довідки-характеристики, реєстраційні написи, реєстраційні посвідчення та свідоцтва про право власності на нерухоме майно, що оформлені не на спеціальних бланках, оформляються та видаються до 1 лютого 2003 року.

  Нотаріуси продовжують приймати при вчиненні нотаріальних дій довідки-характеристики від бюро технічної інвентаризації, які не підключені до електронного Реєстру прав власності на нерухоме майно. У цих самих випадках як правовстановлювальні документи нотаріусам подаються документи, що підтверджують право власності на нерухоме майно за умови наявності на них реєстраційного напису або наявності реєстраційного посвідчення, яке є невід'ємною частиною правовстановлювального документа.

  (пункт 6 доповнено абзацом другим згідно з наказом
  Міністерства юстиції України від 23.10.2002 р. N 92/5)

 7. Начальникам Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, обласних, Київського та Севастопольського міських управлінь юстиції:

  проводити щотижневий контроль за станом дій щодо підключення бюро технічної інвентаризації області до електронного Реєстру прав;

  доводити до відома нотаріусів у відповідному нотаріальному окрузі інформацію про стан підключення до електронного Реєстру прав бюро технічної інвентаризації, які оформлюють свідоцтва про право власності та здійснюють видачу витягів з електронного Реєстру прав на спеціальних бланках.

 8. Департаменту цивільного законодавства (Завальна І. І.):

  подати цей наказ на державну реєстрацію відповідно до Указу Президента України від 3 жовтня 1992 року N 493 "Про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади" (із змінами і доповненнями) та довести його до відома Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, обласних, Київського та Севастопольського міських управлінь юстиції.

 9. Начальникам Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, обласних, Київського та Севастопольського міських управлінь юстиції довести цей наказ до відома районних, районних у містах, міських (міст обласного значення) управлінь юстиції, нотаріусів та бюро технічної інвентаризації.
 10. Контроль за виконанням цього наказу покласти на Державного секретаря Міністерства юстиції України А. П. Зайця.

МіністрО. В. Лавринович